Mitas ir Mergelė
Ikikrikščioniškieji simboliai šiais laikais interpretuojami kitaip nei senovėje. Ryškus tokios skirtingos interpretacijos pavyzdys – Zodiako ženklas Mergelė. Tiesiogiai versdami iš lotynų kalbos žodį Virgo šiandien suprantame kaip nekaltą mergelę, -susikausčiusią ir kupiną kompleksų. Tačiau atidžiau pažvelgus į žymiąsias mūsų dienų mergeles, tokias kaip kaip Sophie Loren arba Sean Conner’is pamatysime, kad kaip tik seksualumo jiems ir netruksta. Be to šios mergelės anaiptol ne tokios jau ir susikaustę. Pasikapstę giliau, išsiaiškinsime, kad senoji lotyniškoji Virgo reikšmė yra ne nekaltybė, su kuria šis žodis dabar siejamas, o sąvoka – ”neliesta, savarankiška, uždara”. Didžioji mitinė figūra, kurią slepia šis ženklas yra Didžioji Deivė, – Magna Mater, ir ji jokiu būdu nėra nekaltybės įsikūnijimas. Atvirkščiai, mite ji dažnai tapatinama su Didžiąja Ištvirkėle, – amžinojo vaisingumo simboliu. Šiuos laikus yra pasiekusi nuostabi deivę Artemidę vaizduojanti statula, kurioje mergelė Artemidė vaizduojama turinti 50 krūtų, skirtų gyvybei išmaitinti. Taip yra todėl, kad ji yra gyvybės davėja ir maitintoja bei globėja. TačiauArtemidė yra neliesta ir neliečiama, nes tai išssipildanti savyje Deivė ir ypatingai svarbi kaip asmuo. Ikiheleniškoji civilizacija, padovanojusi graikams Didžiąją Deivę Mergelę įsivaizdavo ją kaip visiškai savarankišką ir nepriklausančią jokiam vyrui. Ji buvo vienatinė valdovė, gyvenusi visiškai laisvai, tačiau suteikianti savo moteriškąsias dovanas kaip malonę tam , kurį pati pasirinko. Ši deivė ir buvo tikroji viso gyvenimo valdovė. Tai ir yra gilioji Mergelės simbolio prasmė. Ji ne nuolanki skaistuolė, bijanti pakelti akis, bet savarankiška ir nepriklausoma asmenybė, kuri savo gyvenimo dovanomis dalijasi tik savo noru ir yra laisva elgtis kaip ji pati nori, visiškai nebijodama kažką prarasti. Gyvenimo patirtį ji rinksis todėl kad to nori ji pati , bet ne todėl, kad likimas ją verčia tai daryti.
Mergelių gyvenime dažnai pastebimas noras pabūti atskirai, bei ryškus noras tobulėti, pasiekiant kažką apčiuopiamo. Mergelės taip pat dažnai renkasi vienatvę . Neretai jos taip daro todėl, kad visų pirma išmoktų mylėti save ir būti su savimi iki tol , kol leis sau užmegzti artimesnius ryšius.
Zodiako ratas dažnai dalijamas į dvi dalis. Taip daroma bandant paaiškinti žmogiškojo gyvenimo stadijas. Pirmoji, į kurią įeina ženklai nuo Avino iki Mergelės – atspindi žmogaus asmeninę patirtį. Antroji Zodiako rato dalis , kurioje yra ženklai nuo Svarstyklių iki Zuvuų atspindi žmogaus santykius su kitais žmonėmis ir pasauliu.
Mergelė yra paskutinysis pirmosios Zodiako pusės ženklas. Ji apima visas pirmųjų penkių ženklų savybes ir tvarkingai pritaiko jas gyvenimo ratui. Ji taip pat turi daug keistų panašumų u su Žuvimis, kurios stovi galutiniame Zodiako rato taške. Žuvys įkūnija visą žmogiškąją patirtį. Tuo tarpu Mergelė įkūnija visas žmogiškojo vystymosi stadijas. Ji jau suvaldžiusi staigų ir aštrų Avino veržimąsi į naujus potyrius. Ji taip pat jau įgijo galios ir sugebėjimo statyti kaip Jautis. Mergelė jau persisotino Dvynių smalsumu ir jos niekuo nebenustebinsi. Tuo pat metu jai nebereikia šeimos šaknų ir kieno nors teikiamos šilumos kaip to reikia Vėžiui. Kūurybingojo Liūto identiteto problemos jos taip pat nebejaudina. Dažna Mergelė mėgsta pasakyti- taip, aš tą jau dariau ar aš tą jau žinau. Tai tarsi glūdi giliai jų atmintyje. Įdomu tai, kad ir darbą Mergelės dažnai renkasi išbandydamos įvairių stadijų patyrimus, kad galiausiai pritaikytu visas apibendrintas žinias savo asmeniniams poreikiams. Tai dažnai yra tas slaptasis varikliukas verčiantis Mergeles domėtis sveikatinimu, bandyti vieną po kitos sekančias dietas ar be perstojo skaityti “pats sau” serijos knygas. Joms labai svarbu apibendrinti viską taip, kad paskui galėtų dirbti kaip puikiai suderintas mechanizmas. Verta atsiminti ir tai, kad kiekviena patirtis Mergelei reiškia asmeninę patirtį, bet ne patirtį su kažkokia grupe. Mergelė nepasiruošusi išeiti į visuomeninį gyvenimą. Ji individualistė, o visuomeniškumas – Svarstyklių pašaukimas. Perfekcionistiška Mergelė pastoviai apsėsta tobulinimosi manijos, ji pastoviai lanko kažkokius kursus, skaito mokomąją literaturą ir nori būti geriausia iš geriausių. Dažnai ji negali net atsakyti, kas bus kai pasieks ko trokšta ir nesuvokia ar iš viso sugebės pasinaudoti savo žiniomis.
Įdomu tai, kad kiekviena Mergelė yra tarsi savotiškas alchemikas, kuriantis auksą. Alcheminis auksas nėra bet koks – tai transmutavęs auksas, arba dar kitaip vadinamas vidinis auksas ar kūrybiškasis auksas. Jis simbolizuoja kažką grubaus ir nerangaus išgryninto iki tobulo spindesio. Ir kas tai bebūtų-mašina, darbas, asmeniniai gabumai – tai pastoviai vers Mergelę siekti tobulumo. Ir tai jokiu būdu nebus išorinis pasaulis, kurį Mergelė taip uoliai tobulins, – tai bus pats gyvenimas ir pati Mergelė.