Gėlių kalendorius

Keliose knygose, skirtose gėlių kalbai radau Gėlių kalendorių. Autoriai teigia, jog šis Gėlių kalendorius yra kilęs iš viduramžių tradicijos Dienos šventąjį pagerbti tą dieną žydinčia gėle. Kiek tikrai šiam teiginyje tiesos , išsiaiškinti nepavyko. Šis kalendorius buvo plačiai cituojamas  XIX amžiaus Anglijos, Prancūzijos ir Vokietijos spaudoje. Šio kalendoriaus iliustracijoms stengiausi surinkti 18 -19 amžiaus botanines augalų iliustracijas,  išlaikydama tokius lotyniškų gėlių pavadinimus, kokie tuomet buvo naudojami.  Prie kalendoriaus pateikiamų vardadienių sąrašuose siekta surinkti  dienos vardadienius, kurie minimi ne tik Lietuvoje bet ir visame pasaulyje. Tikiuosi, jog šis Gėlių kalendorius bus naudingas visiems besidomintiems botanika, daile ir savo vardo kilme bei reikšme. Šiuo kalendoriumi labai paprastai – pasirinkite ieškomo mėnesio paveiksliuką ir jį paspauskite. Jūs būsite perkelti į jums rūpimo mėnesio Gėlių kalendoriaus puslapį.  Būsiu dėkinga už pastebėtas galimas klaidas. Linkiu Jums  daug malonių akimirkų.

Gvazdikas

Sausis- Gvazdikas

Sausis

Sausio mėnesio simboliu šiuolaikinėje gėlių kalboje laikomas gvazdikas. Gvazdikas jūsų puokštėje reiškia susižavėjimą, išskirtinius jausmus ir meilę.

 

Vasaris- Raktažolė

Vasaris- Raktažolė

Vasaris

Vasario mėnesio simboliu šiuolaikinėje gėlių kalboje laikoma raktažolė. Raktažolės žiedas taip pat reiškia kuklumą, dorą ir išskirtinumą.Europoje šio mėnesio simboliu laikoma našlaitė, kuri reiškia ištikimybę, išmintį ir viltį.

Kovas - Narcizas

Kovas – Narcizas

Kovas

Kovo mėnesio simboliu šiuolaikinėje gėlių kalboje laikomas narcizas. Narcizas jūsų puokštėje reiškia pavasario džiaugsmą, atgimimą, šeimyninę laimę, na o kartais ir tuštybę.

 

 

Balandis- Bijūnas

Balandis- Bijūnas

Balandis

Balandžio mėnesio simboliu šiuolaikinėje gėlių kalboje laikomi bijūnas ir ramunė. Šios gėlės jūsų puokštėje simbolizuoja nekaltybę, ištikimą meilę, dėkingumą ir gyjančius jausmus. Europoje šio mėnesio simboliu laikomas kvapusis žirnelis, kuris puokštėje reiškia kuklumą ir paprastumą.

Gegužė- Gudobelė

Gegužė- Gudobelė

Gegužė

Gegužės mėnesio simboliai šiuolaikinėje gėlių kalboje – Gudobelė ir pakalnutė. Jų žiedai puokštėje reiškia džiaugsmą, nuolankumą ir meilumą. Europos kraštuose Gegužę simbolizuoja pakalnutės. Pakalnutė taip pat yra tyrumo, nekaltumo ir meilumo išraiškos ženklas.

 

Birželis - Rožė

Birželis – Rožė

Birželis

Birželio mėnuo kvepia rožėmis ir sausmedžiais, kurie ir laikomi šio mėnesio simboliais. Rožė jūsų puokštėje reiškia meilę, dėkingumą ir gilius jausmus.

 

Liepa- Vandens lelija

Liepa- Vandens lelija

Liepa

Liepos mėnesio simboliais šiuolaikinėje gėlių kalboje laikomi vandens lelija ir delfinijumas. Šie augalai jūsų puokštėje išreikš džiaugsmą, gudrumą bei meilumą. Europiečiai Liepos simboliu laiko delfinijumą, kuris taip pat yra lengvumo bei gyvybingumo simboliu.

 

Rugpjūtis - Aguona

Rugpjūtis – Aguona

Rugpjūtis

Rugpjūčio mėnesio simboliai taip pat yra du – Aguona ir Kardeliai. Gladiolės yra moralinio tvirtumo palinkėjimas. Tuo tarpu aguonos kalba apie ilgą atminimą.

 

Rugsėjis - Astras

Rugsėjis – Astras

Rugsėjis

Rugsėjo simboliai- Astras ir Sukutis. Jie simbolizuoja rafinuotus jausmus, meilę ir burtus.Europiečiai šio mėnesio simboliu taip pat pasirinkę astrą ir neužmirštuoles. Jos byloja apie kantrybę ir atminimą.

 

Spalis - Medetka

Spalis – Medetka

Spalis

Spalio mėnesio simbolis – Medetka. Šis augalas išlydi saulutę ir pasitinka žiemą.Medetkos  žiedai taip pat kalba apie malonę, sveikimą, apsaugą ir patogumą. Europos gėlininkai šio mėnesio simboliu laiko levandą.

Lapkritis - Chrizantema

Lapkritis – Chrizantema

Lapkritis

Lapkričio mėnesio simbolis gėlių kalboje yra chrizantema. Šiuolaikinėje gėlių kalboje chrizantemos byloja apie gausius turtus, nuoširdžius jausmus bei tikrą draugystę arba slaptą meilę.

Gruodis - Bugienis ir narcizai

Gruodis – Bugienis ir narcizai

Gruodis

Gruodis mus pasitinka bugienių lapais ir narcizų žiedais. Šie augalai puokštėje reiškia meilumą, savigarbą  bei švelnius jausmus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *