Vardas Perkūnas
- Lytis – Vyriška
- Kilmė – Lietuvių/Prūsų
- Reikšmė – Perkūno vardas yra mitologinis vardas. Šiuo vardu buvo vadinamas senovės lietuvių dievas. Perkūnasbuvo žemės apvaisintojas, pavasarį ją apvalantis nuo piktų jėgų žaibais. Senovės lietuviai tikėjo, jog po perkūnijos galima pradėti maudytis vandens telkiniuose bei imtis žemės ūkio darbų. Daug perkūno funkcijų krikščionybės laikais perėmė Šv. Jurgis ir Elijas.
- Senovėje buvo tikima, kad Perkūnas duoda žemei lietų, griausmu pažadina derlingumą, persekioja piktąsias dvasias. Perkūnas, kaip audros ir griaustinio dievas, dar buvo vadinamas Diviriksu – Dievo rykšte. Mat jis taip pat teisybės saugotojas ir nusikaltėlių baudėjas, piktas ir nepermaldaujamas, bet kartu teisingas. Griaustinio buveinė buvo siejama su kalnu, ąžuolu, debesimis, o jis pats įsivaizduojamas žmogaus pavidalo, dažnai kaip žilabarzdis senis, o kartais ir su raudona varine barzda, gyvenąs debesyse ir važinėjąs padangėse ratais. Rankose jis laikė kirvį, kuris, sviestas į žemę, grįžtąs atgal. Perkūno simbolis nuo seno yra kirvukas. Lietuviai ir jotvingiai buvo karingos tautos, todėl Perkūną labai garbino. Perkūnas nebuvo vyriausiasis dievas, nes baltai vyriausiojo dievo neturėjo iš viso.
- Perkūno vardas yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas buvo suteiktas tik trims asmenims.
- Ar vardas Perkūnas yra šventas? Ne. Šventojo Perkūno nėra.
- Šventieji globėjai-
- Šv. Elijas yra minimas 02.16, 03.10, 04.16, 04.17, 07.04, 07.05, 07.20, 08.26 ir 09.19 dienomis. Šv. Pranašas Elijas yra minimas 07.20 dieną. Jis globoja Karines Oro Pajėgas, Aeronautiką, Rumunijos Oro Karines Pajėgas, Karmelitų ordiną.
- Šv. Laurynas yra minimas 07.21, 08.10 ir 09.05 dienomis. Šv. Laurynas Romietis yra minimas 08.10 dieną. Jis saugo nuo gaisrų ir juosmens skausmų. Taip pat globoja archyvus, archyvarus, djakonus, ginklininkus, aludarius, mėsininkus, komikus ir komikes, virėjus ir kepėjus, bibliotekininkus ir bibliotekas, skalbėjus, stiklius, vargšus ir valkatas, moksleivius ir seminaristus, studentus, dažytojus ir vargšus, vitražistus, odos dažytojus, vynuogių augintojus, vyndarius. Šv. Laurynas globoja Ceiloną, Šri Lanką, Esbønderup-ą ( Danijoje), Gross Gartach-ą, Naurod-ą, Oldenburgą (Vokietijoje), Gyõrszemere község -ą( Vengrijoje), Abano Terme, Alba, Brissogne, Cabella Ligure, Camino, Cavatore, Chambave, Denice, Folgaria, Gamalero, Montevarchi, Mortara, Romą, Santena, Scala, Seravezza, Tivoli, Zagarolo (Italijoje), Limbazi ( Latvijoje), Il-Birgu, San Lawrenz, Gozo (Maltoje), Roterdamą (Nyderlanduose), Alvelos ( Portugalijoje), Alaior, Menorca, Sant Llorenς de Balafia( Ispanijoje), Åhus, Lund, (Švedijoje), Picuris Indian Pueblo.
- Vardadienis – Perkūno vardadienis yra švenčiamas 07.20 ir 08.10 dieną.
- Vardo skaičius – 6
- Astrologinis simbolis- Vėžys
- Palankios spalvos –Karališkoji mėlyna, indigo, visi žalios spalvos atspalviai, turkio, visi rusvos spalvos atspalviai, dūminė pilka, balta
- Brangakmeniai – Perlai, safyrai, smaragdas
- Gėlės – rožė- meilei, sausmedis – ištikimybei ir pasiaukojimui
- Planeta globėja- Merkurijus
- Laimingos dienos- Trečiadienis, Penktadienis
Vardo variantai –
Perkus, Pergubrijus