Vardas – Medardas
- Lytis – Vyriška
- Kilmė – Germanų
- Reikšmė – Medardo vardas yra vedinys iš senovės vokiečių kalbos žodžių macht ir hart, kurie lietuviškai reiškia „jėga, galia ir kietas, stiprus“.
- Medardo vardas Lietuvoje buvo pradėtas teikti praėjusio amžiaus 3 dešimtmetyje. Labiausiai jis buvo mėgiamas praėjusio amžiaus 4-5 dešimtmečiuose. Didžiausiu savo populiarumo laikotarpiu šis vardas buvo suteiktas 5 kartus per metus. Šiuo metu šis vardas teikiamas rečiau. Skaičiuojant nuo 1999 metų, Medardo vardas per metus vidutiniškai suteikiamas mažiau nei 5 kartus.
- Ar vardas Medardas yra šventas? Taip.
- Šventieji globėjai-
- Šv. Medardas yra minimas 06.08 dieną. Šv. Medardas saugo nuo blogo oro, lietaus, dantų skausmų, įkalinimo ir nevaisingumo. Šv. Medardas globoja kalinius, aludarius, belaisvius, sielos ligonius, valstiečius ir vynuogynus. Į Šv. Medardą kreipiamasi prašant lietaus, gero derliaus ir gero oro. Legenda byloja, jog pagal jo minėjimo dienos orus buvo sprendžiama apie būsimų orų kaitą. Jeigu per Šv. Medardą lydavę, -lietus pliaupdavęs ir sekančias 40 dienų.
- Istorija Šv. Medardą mena kaip labai išsilavinusį ir gerbiamą Normandijos vyskupą. Kalbama, jog Šv. Medardas yra įsteigęs pirmąją stipendiją. Salencijos (Prancūzijoje) gyventojai jo valdymo metu kasmet išrinkdavę pavyzdingiausią mergaitę, kuri būdavo iškilmingai palydima į bažnyčią, karūnuojama rožių vainiku ir apdovanojama pinigine dovana.
- Vardadienis – Medardo vardadienis yra švenčiamas 06.08 dieną.
- Vardo skaičius – 2
- Astrologinis simbolis – Svarstyklės
- Palankios spalvos – Oranžinė, persikų, lašišos, aukso, balta, švelniai žalia, žydra, kreminė, vynuogių
- Brangakmeniai – mėnulio akmuo, auksas, perlai, kalnų krištolas, mėnulio akmuo,baltasis arba žaliasis agatas, baltasis arba žaliasis nefritas
- Gėlės – baltasis jazminas draugystei, baltoji alyva- kuklumui, mimoza- jautrumui, našlaitė- drovumui
- Planeta globėja – Mėnulis
- Laimingos dienos – Pirmadienis
Vardo variantai –
Medard, Medart, Meduardas, Medardus