Vardas Marina
- Kilmė – Lotynų
- Lytis – Moteriška
- Reikšmė – Marinos vardas yra vedinys iš lotynų kalbos žodžių, reiškiančių „ jūra arba Marso pasekėjas“. Vardas taip pat gali būti kildinamas iš romėnų grožio deivės Veneros vardo. Pagal legendą deivė Venera yra gimusi iš jūros putos, todėl neretai yra vadinama Jūros Venera . Marinos vardą įamžino V. Šekspyras savo pjesėje“ Periklis, Tyro princas“. Lietuvos istorijai žinoma antroji kunigaikščio Algirdo žmona Julijona. Po kunigaikščio mirties ji pasirinko vienuolės gyvenimą ir Marinos vardą. Šis vardas yra mėgiamas slavų kraštuose ir Italijoje. Istorijos bėgyje Marinos ir Margaritos vardai neretai būdavo kaitomi vietomis kaip lygiaverčiai.
- Lietuvoje Marinos vardas labiausiai populiarus buvo šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Šiuo metu Lietuvoje šis vardas teikiamas rečiau. Nuo 1992 metų jis buvo suteiktas 133 kartus. 2013 metais šis vardas suteiktas mažiau nei 5 mergaitėms.
- Ar vardas Marina yra šventas? Taip.
- Šventieji globėjai-
- Šv. Marina yra minima yra minima 02.12, 06.18 ir 12.01 dieną. Šv. Marinos neretai painiojamos su Šv. Pelagija ir su Šv. Margarita Antiochiete.
- Apie Šv. Mariną Pelagiją legenda pasakoja, jog tai buvo turtinga mergina, kurią augino vienišas tėvas. Tėvui nutarus ją ištekinti, mergina nusisuktusi plaukus, persirengusi vyru ir stojusi į vienuolyna, kur buvo žinoma kaip Tėvas Marinas. Kai šalia vienuolyno esančios smuklės savininko duktė tapo nėščia, ji apkaltino Tėvą Mariną tapusį jos kūdikio tėvu. Po šio įvykio Marinai kurį laiką teko gyventi elgetaujant už vienuolyno sienų, Vėliau ją priėmė atgal į vienuolyna, tačiau ji privalėjo dirbti pačius sunkiausius ir labiausiai sekinančius darbus. Negana to, mergina palikusi vaikelį jos globai ir atsisakiusi kūdikio. Marina auginusi vaikelį dešimt metų ir maitino jį iš piemenų gaunamu pienu. Būdama keturiasdešimties ji pasiligojo ir numirė. Tik laidotuvių metu vienuoliai pamatė, jog Tėvas Marinas iš tiesų buvo moteris. Laidotuvių metu vienas iš brolių vienuolių prisilietęs prie jos drabužių. Šis vienuolis buvęs aklas viena akimi, staiga praregėjo. Legenda pasakoja, jog nelabasis kankinęs nedorą smuklininko dukrą tol, kol ši su vaiko tėvu išvyko į kelionę prie Marinos kapo , kad viešai išpažintų savo kaltę.
- Šv. Marinetė yra minima 02.03 dieną.
- Stačiatikiai mini Šv. Mariną ( mums žinomą kaip Šv. Margarita Antiochietė) 03.13 ir 07.30 dienomis.
- Šv. Marinas yra minimas 09.03 dieną. Šv. Marinas globoja djakonus, senbernius ir neteisingai apkaltintuosius. Šv. Marinas yra San Marino globėjas.
- Šv. Markas yra minimas 06.18 dieną.
- Vardadienis – Marinos vardadienis yra švenčiamas 01.19, 06.18 dieną.
- Vardo skaičius – 2
- Astrologinis simbolis – Svarstyklės
- Palankios spalvos – Oranžinė, persikų, lašišos, aukso, visi žalios spalvos atspalviai, turkio, visi rusvos spalvos atspalviai, dūminė pilka, balta
- Brangakmeniai – mėnulio akmuo, auksas, smaragdas
- Gėlės – baltasis jazminas draugystei, baltoji alyva- kuklumui, mimoza- jautrumui, našlaitė- drovumui
- Planeta globėja – Merkurijus
- Laimingos dienos – Trečiadienis, Penktadienis
Marinetė,Marinelė, Marena, Mariana, Marjana, Marianne, Marijana, Mariana, Marijona,Marinela, Marinda, Marinda, Maritana, Morina, Morna, Mirna, Myrna, Morine, Marinell, Marinella, Marinelle, Marna, Maren, Marijn, Marne, Marnetta, Marnette, Marni, Marnie, Maryn, Marianna, Marijana, Marijona, Maritana, Marjana, Maroona, Merona, Mirana, Miriana, Morena, Morina, Mairin, Marisa, Marita, Marlina, Marnia, Marrin, Marvina, Masina, Matrina, Maxina, Merna, Morine, Marjana, Marianne