Algita

Vardas – Algita Algita

Lytis – Moteriška

Kilmė- Lietuvių

Reikšmė –  Vardas Algita yra vedinys iš lietuvių kalbos žodžių „ al, visi ir ginti, gynyba – visus ginanti“. Algitos vardas Lietuvoje buvo pradėtas teikti praėjusio amžiaus 6 dešimtmetyje. Labiausiai jis buvo mėgiamas praėjusio amžiaus 7-8 – dešimtmečiuose. Didžiausiu savo populiarumo laikotarpiu šis vardas buvo suteiktas 5 kartus per metus.   Skaičiuojant nuo 1960 metų, Algitos vardas buvo suteiktas 43 kartus.

Ar vardas Algita yra šventas? Ne. Šventosios Algitos nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Angelė (Anelė) yra minima 01.27 dieną. Šv. Angelė saugo nuo ligų ir negalavimų bei tėvų mirties. Šv. Angelė yra neįgaliųjų ir ligonių globėja.

Pal. Angela Folinjietė yra minima 01.04 dieną. Pal. Angela globoja našles.

Šv. Agata Yi yra minima 01.09 dieną.

Šv. Apolonija (Polė) yra minima 02.09 dieną. Šv. Apolonija saugo nuo dantų skausmų ir dantų ligų. Ji saugo odontologus ir dantų technikus. Šv. Apolonija yra Achterbos (Belgijoje), Ariccia ir Cuccaro Monferrato (Italijoje) globėja.

Šv. Akvilina yra minima 06. 13 dieną.

Šv. Apolonija (Polė) yra minima 02.09 dieną. Šv. Apolonija saugo nuo dantų skausmų ir dantų ligų. Ji saugo odontologus ir dantų technikus. Šv. Apolonija yra Achterbos (Belgijoje),  Ariccia ir Cuccaro Monferrato (Italijoje) globėja.

Šv. Alda yra minima 04.26 dieną.

Šv. Aleksandra yra minima 03.20 dieną

Vardadienis – Algitos vardadienis yra švenčiamas 08.26 dieną.

Vardo variantai

Algė, Algimantė, Algima, Algirda, Algirdė

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *