Angerona

AngeronaVardas- Angerona

Lytis – Moteriška

Kilmė – Daugiakilmis: Etruskų/ Lotynų

Reikšmė – Angeronos vardu buvo vadinama senovės romėnų Žiemos saulėgrįžos, grižtančios saulės, paslapčių, tylos ir mirties deivė. Ši deivė taip pat buvo Romos miesto globėja, todėl jos vardo niekas garsiai netardavo. Vardo reikšmė nėra pilnai aiški, tačiau manoma, jog vardas yra kilęs iš etruskų kalbos. Angeronalijas (Angeronos šventę) romėnai švęsdavo Gruodžio 21 dieną.

Vardas Angerona  yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas buvo suteiktas tik 1 asmeniui.

Ar vardas Angerona yra šventas? Ne. Šventosios Angeronos  nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Aleksandra yra minima 03.20 dieną.

Šv. Adrijonas iš Dalmatijos yra minimas 12.21 dieną.

Šv. Angelė (Anelė) yra minima 01.27 dieną. Šv. Angelė saugo nuo ligų ir negalavimų bei tėvų mirties. Šv. Angelė yra neįgaliųjų ir ligonių globėja.

Pal. Angela Folinjietė yra minima 01.04 dieną. Pal. Angela globoja našles.

Angelo sargo diena minima 10.02. Vokietijoje ši diena minima pirmąjį rugsėjo sekmadienį.

Vardadienis – Angeronos  vardadienis yra švenčiamas

Vardo variantai –

Angelė, Angelina

Angeronos  charakteris pagal pirmąją vardo raidę

Jūs esate valinga ir daug ko siekianti asmenybė. Jūs vertinate savo asmeninę laisvę bei nepriklausomybę. Jūsų valios ir užsispyrimo užtektų keliems asmenims, todėl nebijote rėžti tiesios į akis. Mėgstate atvirumą ir esate gan tiesmukiškas, taip pat mėgstate kad viskas būtų taip kaip to norite jūs. Gyvenime jūs vertinate komfortą ir jo siekiate. Lengvai užsidegate, savo įsitikinimus ginate tvirtai, tačiau sąžiningais metodais. Jūsų valios tikrai galima pavydėti. Mokate vadovauti ir nevengiate to daryti. Esate ryžtingi ir nebijote to parodyti. Jūsų privalumai – drąsa ir tikslo siekimas. Jūsų silpnybės- ūmus būdas, pomėgis rizikuoti ir pernelyg didelis savo interesų sureikšminimas. Žvelkite į pasaulį giedriau, ir kovų jūsų gyvenime taps mažiau. Nebijokite išklausyti kitų nuomonės- ji gali būti naudinga, net jeigu su tuo ir nesutinkate. Stenkitės būti lankstesni ir nuolaidesni.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *