Amatėja

AmatejaVardas- Amatėja

Lytis – Moteriška

Kilmė – Daugiakilmis: Italų/Arabų

Reikšmė – Amatėjos vardas gali būti kildinamas iš italų kalbos žodžio amor, lietuvių kalboje reiškiančio ,, meilė“. Šis vardas taip pat gali būti laikomas vardo Amantėja variantu. Šis savo ruožtu yra kildinamas iš Kalabrijos miesto Amantea pavadinimo. Miesto pavadinimas yra kilęs iš arabų kalbos žodžių Al Mantiah, kurie lietuvių kalboje reiškia, ,,stiprus, tvirtai laikantis“.

Ar vardas Amatėja yra šventas? Ne. Šventosios Amatėjos  nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Amalija (Amalburga) yra minima 07.10 ir 11.21 dienimis. Šv. Amalija saugo nuo mėlynių, sumušimų, rankų skausmų bei karštinės. Ji globoja valstiečius, žemdirbius, sergančiuosius karštine ir Ghent- o miestą (Belgijoje). Šv. Amalija buvo kilminga moteris, išauginusi daug vaikų. Senatvėje ji pasirinkusi vienuolės gyvenimą. Legenda teigia, jog Šv. Amalija kartą perplaukusi ežerą ant milžiniško eršketo nugaros. Todėl paveiksluose ji neretai vaizduojanti su žuvimi arba ant žuvies.

Šv. Amata Asyžietė yra minima 02.20 dieną.

Vardadienis – Amatėjos  vardadienis yra švenčiamas

Vardo variantai

Amantėja,Ameta, Aminta, Amatea, Amantea

Amatėjos charakteris pagal pirmąją vardo raidę

Esate valinga ir daug ko siekianti asmenybė. Jūs vertinate savo asmeninę laisvę bei nepriklausomybę. Jūsų valios ir užsispyrimo užtektų keliems asmenims, todėl nebijote rėžti tiesios į akis. Mėgstate atvirumą ir esate gan tiesmukiškas, taip pat mėgstate kad viskas būtų taip kaip to norite jūs. Gyvenime jūs vertinate komfortą ir jo siekiate. Lengvai užsidegate, savo įsitikinimus ginate tvirtai, tačiau sąžiningais metodais. Jūsų valios tikrai galima pavydėti. Mokate vadovauti ir nevengiate to daryti. Esate ryžtingi ir nebijote to parodyti. Jūsų privalumai – drąsa ir tikslo siekimas. Jūsų silpnybės- ūmus būdas, pomėgis rizikuoti ir pernelyg didelis savo interesų sureikšminimas. Žvelkite į pasaulį giedriau, ir kovų jūsų gyvenime taps mažiau. Nebijokite išklausyti kitų nuomonės- ji gali būti naudinga, net jeigu su tuo ir nesutinkate. Stenkitės būti lankstesni ir nuolaidesni.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *