Girkanta

Vardas Girkanta Vardas Girkanta

Lytis – Moteriška

Kilmė –  Lietuvių

Reikšmė – vardas Girkanta yra  vedinys iš lietuvių kalbos žodžių, reiškiančių „ giria, girti  ir kantri, pakanti “.

Girkantos vardas yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas nebuvo suteiktas nei vienam asmeniui.

Ar vardas Girkanta yra šventas? Ne. Šventosios šiuo vardu nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Germana yra minima 01.19, 06.15, 09.07 dienomis. Šv. Germana Cousin globoja apleistuosius, prievartos aukas, neįgaliuosius, vargšus, ligonius. Ji saugo nuo skurdo, ligų, skausmų, tėvų praradimo. Šv. Germana taip pat yra jaunų  piemenaičių mergaičių globėja.

Šv. Gundelinda (Gvendolina) yra minima 03.28 dieną.

Šv. Gertrūda yra minima 02.18, 03.17,  08.13, 11.16 dienomis.. Šv. Gertrūda Nivelietė yra minima 03.17 dieną. Ji saugo nuo pelių, žiurkių,  karštinės, pamišimo, ir proto ligų. Ji globoja vargšus, keliautojus, piligrimus, dvasios ligonius, našles, kates, kalinius, ligonines, sodininkus, našles,  neseniai mirusiuosius, vargšus, smuklininkus, ir kenčiančiuosius nuo surifobijos.  Ji padeda surasti nakvynę ir apsistojimo vietą. Šv. Gertrūda yra Landeno, Nivelles (Belgijoje) ir Wattenscheid (Vokietijoje) globėja.

Šv. Gertrūda Didžioji yra minima 11.16 dieną. Šv. Gertrūda Didžioji globoja vienuoles. Ji yra Magdeburgo (Vokietijoje), Neapolio (Italijoje) ir Vest Indijų globėja.

Vardadienis – Girkantos vardadienis yra švenčiamas  08.23 dieną.

Vardo variantai –

Girkantė, Giriotė, Girma, Girmantė

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *