Apolinaras

Vardas  Apolinaras
Vardas Apolinaras

 • Lytis- Vyriška
 • Kilmė – Graikų
 • Reikšmė – vardas Apolinaras yra  vedinys iš graikų saulės dievo Apolono vardo graikiškai rašomo kaip Απολλων- Apollonius. Šis vardas reiškia  „Saulės dievas, namų globėjas “. Yra vardo aiškinimų, teigiančių, jog Apolono vardas reiškia „obuolys “. Apolonas buvo vyriausiojo graikų dievo Dzeuso sūnus ir deivės Artemidės brolis. Šis dievas sėdėjo  keturiais arkliais traukiamame vežime, kuris vežė Saulę dangaus skliautu. Apolonas buvo ypatingas dievas. Jis globojo muziką, nes pats  grojo auksine arfa ir šaudė iš sidabrinio lanko. Šis dievas negalėjo meluoti , todėl  buvo laikomas tiesos, teisės,  šviesos, muzikos, dailės, grožio, medicinos ir pranašysčiu  dievu. Delfuose stovėjęs Apolono orakulas, kuriame būdavo pranašaujama ilgus šimtmečius. Dievui Apolonui priklausė lauro medis. Jį simbolizavę  gyvūnai buvo varnas ir delfinas. Apolinaro vardas buvo mėgiamas antikos laikais. Jį turėjo net keletas šventųjų asmenų. Amžiams bėgant vardas prigijo Prancūzijoje ir Italijoje. Istorija mena prancūzų poetą  Vilhelmą Albertą Vladimirą Apolinarą Kostrovickį, kuris geriau žinomas Gijomo Apolinero slapyvardžiu.
 • Apolinaro vardas Lietuvoje buvo pradėtas teikti praėjusio amžiaus 1 dešimtmetyje. Labiausiai jis buvo mėgiamas praėjusio amžiaus 3 -5 dešimtmečiuose. Didžiausiu savo populiarumo laikotarpiu šis vardas buvo suteiktas 12  kartų per metus. Šiuo metu šis vardas teikiamas rečiau. Skaičiuojant nuo 1999 metų, Apolinaro vardas per metus vidutiniškai suteikiamas mažiau nei 5 kartus.
 • Ar vardas Apolinaras yra šventas? Taip.
 • Šventieji globėjai-
 • Šv. Apolinaras yra minimas 01.08, 07.23 dienomis. Šv. Apolinaras Ravenietis  yra minimas 07.21 ir 07.23 dienomis. Jis saugo nuo epilepsijos ir podagros. Šv. Apolinaras globoja Aachen-ą, Burtchield-ą, Diuseldorfą, Remageną (Vokietijoje) ir Bucine,  Ravenna (Italijoje). Jis buvo Šv. Petro mokinys ir pirmasis Ravenos miesto vyskupas, garsėjęs savo stebuklingais darbais.
 • Vardadienis  – Apolinaro vardadienis yra švenčiamas 01.08,07.23 dienomis.
 • Vardo skaičius –7
 • Astrologinis simbolis-  Žuvys
 • Palankios spalvos – Violetinė, purpuro, visi žalios spalvos atspalviai, turkio, visi rusvos spalvos atspalviai, dūminė pilka, balta
 • Brangakmeniai – Ametistasaleksandritas, smaragdas
 • Gėlės – Levanda- tylai, rožinė geranija – pasirinkimui ir pastabumui
 • Planeta globėja – Merkurijus
 • Laimingos dienos – Trečiadienis, Penktadienis
Vardo variantai

Apolinarijus, Polinaras, Polis, Apolis, Apolonijus, Apolinar, Apolinard, Apollo, Apollinaris,Apollinarius, Apolinary, Apollinaire, Apollinare, Apolinar, Apolinário, Apolinary,  Аполлинарий, Apollinary

Apolinaro charakteris pagal pirmąją vardo raidę

Esate valinga ir daug ko siekianti asmenybė. Jūs vertinate savo asmeninę laisvę bei nepriklausomybę. Jūsų valios ir užsispyrimo užtektų keliems asmenims, todėl nebijote rėžti tiesios į akis. Mėgstate atvirumą ir esate gan tiesmukiškas, taip pat mėgstate kad viskas būtų taip kaip to norite jūs. Gyvenime jūs vertinate komfortą ir jo siekiate. Lengvai užsidegate, savo įsitikinimus ginate tvirtai, tačiau sąžiningais metodais. Jūsų valios tikrai galima pavydėti. Mokate vadovauti ir nevengiate to daryti. Esate ryžtingi ir nebijote to parodyti. Jūsų privalumai – drąsa ir tikslo siekimas. Jūsų silpnybės- ūmus būdas, pomėgis rizikuoti  ir pernelyg didelis savo interesų sureikšminimas. Žvelkite į pasaulį giedriau, ir kovų jūsų gyvenime taps mažiau. Nebijokite išklausyti kitų nuomonės- ji gali būti naudinga, net jeigu su tuo ir nesutinkate. Stenkitės būti lankstesni ir nuolaidesni.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *