Kyvainė

Vardas – Kyvainė Kyvainė

Lytis – Moteriška

Kilmė – Lietuvių

Reikšmė – Kyvainės vardas yra vedinys iš lietuvių kalbos žodžių, reiškiančių „ky-, kur, kaip ir priežastis, vaina, karys“. Kyvainės vardas yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas nebuvo suteiktas nei vienam asmeniui.

Ar vardas Kyvainė yra šventas? Ne. Šventosios  Kyvainės  nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Kolenas (Golenas) yra minimas 05.21 dieną.

Šv. Kotryna yra minima 02.13, 02.22, 03.09, 03.22, 04.29, 11.25, 12.25 dienomis. Šv. Kotryna Sienietė globoja Europą ir Italiją; gaisrininkus, slaugytojus, ligonius ir patyčių aukas; visus amatininkus, kurių darbo priemonė yra ratas-kaip puodžius, malūnininkus,verpėjas, bibliotekininkus ir mokslininkus; saugoja nuo kūno negalavimų bei susirgimų, kūniškų gundymų, persileidimų, gaisrų;Vaizduojama su kryžiumi, erškėčių karūna, gėlėmis, širdimi , žiedu ir stigmomis. Kartais vaizduojama ir su knyga.
Šv. Kotryna del Riči saugo nuo ligonius. Ji globoja pypkių gamintojus ir tabako gamintojus. Šv. Kotryna yra Prato (Italijoje) globėja.
Šv. Kotryna Bolonietė yra minima 03.09 dieną.Šv. Kotryna Bolonietė saugo nuo pagundų. Ji globoja meną, menininkus, laisvuosius menus. Šv. Kotryna Bolonietė yra Bolonijos Meno Akademijos globėja.

Vardadienis – Kyvainės vardadienis yra švenčiamas  05.21 ir 11.30 dieną.

Vardo variantai

Kyva, Kyvė, Kytautė

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *