Agūna

Vardas – Agūna Agūna

Lytis – Moteriška

Kilmė – Daugiakilmis:  graikų/lietuvių

Reikšmė –  Agūnos vardas yra moteriško vardo Agota variantas . Šis savo ruožtu yra kilęs iš graikų  kalbos žodžio  ἀγαθός (agathos) , kuris lietuvių kalboje reiškia gera,  kilni“ . Tai taip pat yra  brangakmenio vardas. Agūnos vardas taip pat gali būti kildinamas iš lietuvių kalbos žodžio ,, aguona“.

Agūnos vardas yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas buvo suteiktas tik vienam asmeniui.

Ar vardas Aūna yra šventas? Ne. Šventosios Agūnos  nėra.

Šventieji globėjai

Šv. Agnesė saugo nuo kūno negalavimų, globoja ligonius. Šv. Agnesė iš Romos globoja sužadėtinius, skaistuolius ir skaistuoles, skautus, sodininkus, prievartos aukas, derlių ir vaikus.

Šv. Agija minima yra minima 04.18 ir 09.01 dienomis. Šv. Agija globoja teismus.

Šv. Agota yra  minima–02.05, 02.15, 12.12 dienomis. Ji globoja  sergančiuosius krūties vėžiu,  varpininkus, kepėjus, slaugytojus, prievartos aukas, juvelyrus, kankinius ir vienišas moteris. Ji gelbsti nuo nelaimių, gaisrų, ugnikalnių išsisveržimų. Taip pat yra Ali, Sicilijos , Zamaramalos, globėja.

Vardo variantai –

Agluona, Aluona, Agota, Agotė, Agatė, Agatha, Aga, Agė, Agilija, Agita,  Aga, Aja, Agota, Agotė,  Agatė, Agatha, Agija, Agilija, Agita

Agūnos charakteris pagal pirmą vardo raidę

Esate ambicinga asmenybė ir vertinate savo asmeninę laisvę. Mėgstate komfortą ir jo siekiate. Lengvai užsidegate, savo įsitikinimus ginate tvirtai, tačiau sąžiningais metodais. Jūsų valios galima pavydėti. Mokate vadovauti ir nevengiate to daryti. Esate ryžtingo charakterio ir nebijote to parodyti. Jūsų privalumai – drąsa ir tikslo siekimas. Jūsų silpnybės- ūmus būdas, polinkis rizikuoti ir pernelyg didelis savo interesų sureikšminimas. Žvelkite į pasaulį giedriau, ir kautis gyvenime teks mažiau. Nebijokite išklausyti kitų nuomonės- ji gali būti naudinga, net jeigu su tuo ir nesutinkate. Stenkitės būti lankstesni ir nuolaidesni.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *