Geisvyda

Vardas – Geisvyda Geisvyda

Lytis – Moteriška

Kilmė – Lietuvių

Reikšmė – Geisvydos vardas yra vedinys iš lietuvių kalbos žodžių, reiškiančių  „geisti, trokšti  ir išvydo “. Geisvydos vardas  yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas nebuvo suteiktas nei vienai mergaitei.

Ar vardas Geisvyda yra šventas? Ne. Šventosios  vardu Geisvyda  nėra.

Šventieji globėjai

Šv. Gohardas yra minimas 06.25 dieną.

Šv. Gajus (Gi) Maramaldis yra minimas 06.25 dieną.

Šv. Gertrūda yra minima 02.18, 03.17, 11.16 dienomis.. Šv. Gertrūda Nivelietė yra minima 03.17 dieną. Ji saugo nuo pelių, žiurkių,  karštinės, pamišimo, ir proto ligų. Ji globoja vargšus, keliautojus, piligrimus, dvasios ligonius, našles, kates, kalinius, ligonines, sodininkus, našles,  neseniai mirusiuosius, vargšus, smuklininkus, ir kenčiančiuosius nuo surifobijos.  Ji padeda surasti nakvynę ir apsistojimo vietą. Šv. Gertrūda yra Landeno, Nivelles (Belgijoje) ir Wattenscheid (Vokietijoje) globėja.

Šv. Gertrūda Didžioji yra minima 11.16 dieną. Šv. Gertrūda Didžioji globoja vienuoles. Ji yra Magdeburgo (Vokietijoje), Neapolio (Italijoje) ir Vest Indijų globėja.

Vardadienis –  Geisvydos vardadienis yra švenčiamas 06.25 dieną.

Vardo variantai –

Geistara, Geistarė, Geisvina, Geisvinė, Geistautė, Geisvinė, Geisvydė, Geismantė,  Geistautė, Geistutė,  Geistautė, Geisvilė, Geismanta

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *