Berenikė

Vardas Berenikė Berenikė

Lytis – Moteriška

Kilmė – Graikų

Reikšmė – Vardas Berenikė yra vedinys iš graikų  kilmės vardo Pherenike. Šis savo ruožtu yra kilęs iš graikiškų žodžių pherein ir nike, kurie reiškia ,,atnešanti  ir pergalė“.  Berenikė buvo senovės graikų lagendinė karalienė paaukojusi deivei Afroditei  savo garbanas, kad vyras sėkmingai grįžtų namo iš karo su Sirija. Karalienė palikusi savo nukirptas garbanas šventykloje ant altoriaus, tačiau godus žynys jas pavogęs. Karalienės astronomui buvo pavesta išsiaiškinti, kas gi pavogė karališkąsias garbanas. Tačiau jis nenorėjęs nelaimių ir viešai paskelbės, jog deivė Afroditė priėmusi karalienės Berenikės auką ir iškėlusi karalienės garbanas dangaus skliautan.  Taip karalienės Berenikės garbanų garbei  buvo pavadintas žvaigždynas. Berenike taip pat yra pavadintas asteroidas. Šį vardą mėgo Egipto valdovai Ptolemėjai, kilę iš Makedonijos.  Jį garsino net 6 senovės Egipto karalienės. Berenikės vardą taip pat turėjo net 3 Judėjos princesės. Naujajame Testamente taip pat minima Berenikė (Bernisė). Ji buvo vyriausioji karaliaus Erodo Agripos  Pirmojo duktė ir ištekėjusi už savo dėdės. Krikščionių istorijon pateko 2 šventos moterys šiuo vardu. Berenisės vardas paplito Anglijoje 18 amžiuje.

Berenikės vardas yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas nebuvo suteiktas nei vienam asmeniui.

Ar vardas Berenikė yra šventas? Taip.

Šventieji globėjai

Šv. Berenikė (Berenisė) yra minima 10.04 dieną.

Vardadienis – Berenikės vardadienis yra švenčiamas 06.12, 10.04 dienomis.

Vardo variantai –

Berenisė, Veronika, Βερενίκη, Berenikē, Pherenikē, Bernice, Veronica, Verine, Vernike, Berenisa, Berenise, Berenice, Bernicia, Bernicija, Bernikė, Bernisha, Berniss, Bernyce, Bernyss, Beryss, Pherenike, Veronika Véronique, Veronica, Veronika, Weronika, Wera , Verônica,  Nika, Verónica

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *