Butė

Vardas – Butė Butė

Lytis – Moteriška

Kilmė – Lietuvių

Reikšmė – Vardas Butė yra senovės  lietuvių išminties deivės vardas. Šis vardas yra vedinys iš lietuvių kalbos žodžių, reiškiančių  „būtis, būti“.

Butės vardas yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas nebuvo suteiktas nei vienam asmeniui.

Ar vardas Butė yra šventas? Ne. Šventosios vardu Butė  nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Edburga (Buga ) yra minima 12.12 dieną.

Šv. Brigita yra minima 07.23 dieną. Šv. Brigita Airė  globoja  kūdikius, vaikus, pribuvėjas, naujagimius, vaikus, kurių tėvai negyvena santuokoje, vienuoles, poetus,  kalvius, valtininkus, jūreivius,galvijus, viščiukų ir paukščių augintojus, pienininkus ir melžėjus, spasutuvininkus ir spaustuvus, moksleivius, studentus, keliautojus, vandentiekio darbuotojus,  bėglius, Airiją,  Douglas (Lankashire, Škotija), Ivrea (Turinas, Italija).

Šv. Benedikta yra minima 01.04, 03.16, 03.21, 05.06, 10.08 dienomis.

Vardadienis –  Butės vardadienis yra švenčiamas 05.07 dieną.

Vardo variantai –

Butautė, Būtautė, Butmantė

Butės charakteris pagal pirmą vardo raidę

Esate romantiška asmenybė, tačiau mėgstate komfortą ir stabilumą. Jums būtinas pastovus ir garantuotas uždarbis, todėl nemėgstate blaškytis. Esate gabus, atkakliai siekiate savo tikslo ir nemėgstate kai jums vadovauja. Savo nuomonę jūs stengiatės išsakyti taip, kad neliktų abejonių. Jūsų jausmai gilūs, tačiau neretai jiems pernelyg pasiduodate. Jūs vertinate draugystę ir ramybę namuose. Pro jūsų akis nepraslys nei viena smulkmena, o savo aplinkoje laikotės pedantiškos tvarkos.  Jūs nemėgstate keisti savo nuomonės, tačiau giliai širdyje mėgstate pasvajoti. Jūs mėgstate kūrybiškai žiūrėti į problemas, tačiau jūsų sprendimai gali būti labai sudėtingi. Nepaisant to, kad esate stipri asmenybė, jūsų dvasinį pasaulį kartais sunku suprasti.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *