Burvilė

Vardas Burvilė Vardas Burvilė

Lytis – Moteriška

Kilmė – Lietuvių

Reikšmė – Vardas Burvilė yra vedinys iš lietuvių kalbos žodžių, reiškiančių  „burti, kerėti ir viltis“ – užburianti viltis.

Burvilės vardas yra labai retas Lietuvoje. Skaičiuojant nuo 1889 metų, šis vardas nebuvo suteiktas nei vienam asmeniui

Ar vardas Burvilė yra šventas? Ne. Šventosios Burvilės nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Borisas Kijevietis – minimas 07.24. Jis yra princų, Maskvos ir Rusijos globėjas.

Šv. Brendanas Keliautojas -minimas 05.16. Šv. Brendanas globoja valtininkus, jūreivius, keliautojus, vandens tiekėjus, ir banginius. Jis globoja keletą Airijos vietovių.

Šv. Bernadeta yra minima 02.18 ir 04.16  dienomis. Šv. Bernadeta saugo nuo ligų, kūno skausmų, skurdo. Ji globoja ligonius, skurstančiuosius, piemenis ir Lurdą. Kartais Šv. Bernadeta vadinama Šv. Bernada.

Šv. Brigita yra minima 02.01, 06.10, 07.23 dieną. Šv. Brigita iš Airijos  globoja  kūdikius, vaikus, pribuvėjas, naujagimius, vaikus, kurių tėvai negyvena santuokoje, vienuoles, poetus,  kalvius, valtininkus, jūreivius,galvijus, viščiukų ir paukščių augintojus, pienininkus ir melžėjus, spasutuvininkus ir spaustuvus, moksleivius, studentus, keliautojus, vandentiekio darbuotojus,  bėglius, Airiją,  Douglas (Lankashire, Škotija), Ivrea (Turinas, Italija).

Šv. Brigita Švedė yra minima 07.23 dieną. Ji yra Europos. Švedijos ir našlių globėja.

Šv. Beatričė yra minima 01.18, 01.19, 02.13, 05.10,  07.29, 08.17, 11.13 dienomis. Šv. Beatričė da Silva yra minima 08.17 dieną. Ji globoja kalinius.

Vardadienis – Burvilės vardadienis yra švenčiamas  09.01 dieną.

Vardo variantai:

Burtautė, Burkanta, Burkantė, Burvyda, Burgailė, Bura, Burė

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *