Europos duomenų apsaugos diena

Kas yra Europos duomenų apsaugos diena?

Europos duomenų apsaugos diena yra švenčiama Sausio 28-ąją dieną. Ši diena pažymima visose Europos Sąjungos šalyse.
Šventė buvo  įtvirtinta Europos Tarybos iniciatyva, siekiant praplėsti Europos piliečių žinias apie asmens duomenų apsaugos problemas, bei informuoti piliečius apie jų teises bei atsakomybę.

Asmens duomenų apsauga yra priskiriama prie modernių teisių, būdingų  išsivysčiusioms šalims. Tai yra viena iš svarbiausių teisės sričių, garantuojanti žmogaus teises į privatų gyvenimą.

Kada buvo paskelbta Europos duomenų apsaugos diena?

1981 metais Sausio 28 dieną buvo pasirašytai Konvencija dėl asmenų apsaugos. Europos Taryba pasiūlė  Konvencijos dėl asmenų apsaugos ryšium su asmens duomenų automatizuotu tvarkymu pasirašymo dienos (01.28) paskelbti Europos duomenų apsaugos diena.Ši diena pirmą kartą buvo pažymėta 2007 metais.

Kuo ši diena ypatinga Lietuvai?

Lietuvos Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ( VDAI) taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos, ir kartu siekia kelti Lietuvos piliečių informuotumą apie asmens duomenų apsaugos problemas ir jų teises bei atsakomybę. Tai iš tikrųjų yravienas iš žmogaus teisės į privatų gyvenimą aspektų. Kas metai  Sausio 28 dieną VDAI pažymi  organizuodama konferencijas, seminarus, pokalbius asmens duomenų apsaugos klausimais.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *