Živilė

Vardas ŽivilėVardas  Živilė

Lytis – Moteriška

Kilmė – Lietuvių

Reikšmė – Vardas Živilė yra  vedinys iš lietuvių kalbos žodžių, reiškiančių „žygiuojanti, einanti ir viltis“. Yra vardo aiškinimų, kildinančių šį vardą iš  lietuvių kalbos žodžio „žaltys“, gretinant šį vardą su rusų kalbos šaknimi  „gyv“ , kuri reiškia „gyvas“.Vardą Živilė sugalvojo poetas A. Mickevičius.

Vardas Živilė Lietuvoje yra retas. Šis vardas buvo pradėtas teikti antrajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Labiausiai jis buvo mėgiamas antrojoje praėjusio amžiaus pusėje. Didžiausiu savo populiarumo laikotarpiu, kuris buvo 1970 ir 1990 metais šis vardas buvo suteiktas net po 238 kartus. Skaičiuojant nuo 2004 metų, šis vardas per metus vidutiniškai suteikiamas mažiau nei 20 kartų.

Ar vardas Živilė yra šventas? Ne. Šventosios Živilės nėra.

Šventieji globėjai-

Šv. Zedislava (Zdislava) yra minima 01.06 arba 01.04 dienomis. Šv. Zdislava globoja sunkias santuokas ir pajuokiamuosius dėl savo nuolankumo.

Šv. Kunigunda (Kinga, Zinga )  yra minima 03.03, 07.24 dienomis. Šv. Kunigunda globoja Lietuvą, Lenkiją, Bambergą ir Liuksemburgą.

Šv. Sigolena yra minima 07.24 dieną.

Vardadienis – Živilės vardadienis yra švenčiamas 01.06, 02.06, 07.24 dienomis.

Vardo variantai –

Žyvilė, Ziville

Leave a Comment

Filed under Lietuvių vardai, Mergaičių vardai, Moteriški vardai, Viltis, Ž

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

14 + 9 =

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>